ZAPRASZAMY NA OTWARCIE WYSTAWY POPLENEROWEJ W JELENIEJ GÓRZE

 

Zapraszamy na otwarcie  wystawy
Wobec Miejsca i Czasu... IV
ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ

w dniu 17 grudnia 2013, wtorek, godz. 17.

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze

ul. Cieplicka 11A
58-560 Jelenia Góra

www.muzeum-cieplice.pl

 

Wystawa czynna od 18 grudnia 2013 do 25 stycznia 2014
Organizatorzy
Okręg Dolnośląski ZPAF,  Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze
Mecenat
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Kurator
:Andrzej DUDEK- DÜRER 


Uczestnicy wystawy:
Czesław CHWISZCZUK, Andrzej DUDEK- DÜRER, Tomasz FRONCKIEWICZ, Ewa GNUS, Barbara GÓRNIAK, Waldemar GRZELAK, Roman HLAWACZ, Ryszard KARCZMARSKI, Ryszard KOPCZYŃSKI, Jarosław MAJCHER, Marek MARUSZAK, Janusz MUSIAŁ,  Piotr  Maciej NOWAK, Jerzy PIĄTEK, Wacław ROPIECKI, Andrzej RUTYNA, Krzysztof SAJ, Zdzisław SŁOMSKI, Marek WESOŁOWSKI, Marzena WESOŁOWSKA, Rafał WARZECHA, Iwona WOJTYCZA -FRONCKIEWICZ, Waldemar ZIELIŃSKI.

 


 Wystawa Poplenerowa Okręgu Dolnośląskiego ZPAF
„Wobec Miejsca i Czasu... IV
ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ

Zamek Czocha 27 - 29 września 2013/ termin pleneru/
 

23 twórców z Polski było uczestnikami IV edycji pleneru Wobec Miejsca i Czasu... w Zamku Czocha- Artyści w pełen inwencji i kreacyjny sposób zainspirowany niezwykłym miejscem, zrealizowali swoje prace.

Idea pleneru zainicjowana przez  Andrzeja Dudka –Dürera to stworzenie platformy dla twórców o różnych postawach i orientacjach artystycznych, wymiana doświadczeń , konfrontacja filozofii życia i  twórczości, konfrontacja różnych podejść do techniki i technologii, metod  pracy i działań.
Wobec Miejsca i Czasu...IV - ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ to idea przewodnia pleneru.

Miejsce i czas, w ważny sposób wpływa na człowieka, a na twórcę w szczególności. Kreator  znajdujący się TU I TERAZ w subiektywny sposób dokonuje refleksji nad otaczający światami. Podtytuł pleneru  ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ to kategoria związana z analitycznym podejściem do rzeczywistości, uświadomieniem ciągłego procesu przemiany i efektów wynikających z transformacji, zastanowieniem nad podmiotowością doświadczenia miejsca i czasu, analizą postrzegania jak i indywidualnej wizualizacji. Odnalezieniem, w kontekście tego szczególnego miejsca i czasu indywidualnego subiektywnego obrazu rzeczywistości. -  Andrzej DUDEK-DÜRER

Efektem pleneru jest wystawa pokazująca ponad  60 prac artystów. W ramach pleneru odbyły się również otwarte warsztaty fotograficzne, każdy z uczestniczących twórców przedstawił dorobek twórczy oraz założenia teoretyczne twórczości. Gośćmi pleneru byli krytycy Andrzej Saj i Adama Soboty, którzy przedstawili wykłady odnoszące się do idei pleneru.

  • upload/2f16ba07a461240f5ab9d2c28f6c4133

    Jarosław Majcher


© 2013 ZPAF Okręg Dolnośląski, projekt: SKUMAK DESIGNERS