Wystawa Poplenerowa Okręgu Dolnośląskiego ZPAF

Wobec Miejsca i Czasu... IV

ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ

Zamek Czocha 27 - 29 września 301323 twórców z Polski było uczestnikami IV edycji pleneru Wobec Miejsca i Czasu... w Zamku Czocha- Czesław CHWISZCZUK, Andrzej DUDEK- DÜRER, Tomasz FRONCKIEWICZ, Ewa Gnus, Barbara GÓRNIAK, Waldemar GRZELAK, Roman HLAWACZ, Ryszard KARCZMARSKI, Ryszard Kopczyński, Jarosław MAJCHER, Marek MARUSZAK, Janusz MUSIAŁ,  Piotr  Maciej NOWAK, Jerzy PIĄTEK, Wacław ROPIECKI, Andrzej RUTYNA, Krzysztof SAJ, Zdzisław SŁOMSKI, Marek WESOŁOWSKI, Marzena WESOŁOWSKA, Rafał WARZECHA, Iwona WOJTYCZA -FRONCKIEWICZ, Waldemar ZIELIŃSKI. Artyści w pełen inwencji i kreacyjny sposób zainspirowany niezwykłym miejscem, zrealizowali swoje prace.

 

Idea pleneru zainicjowana przez  Andrzeja Dudka –Dürera to stworzenie platformy dla twórców o różnych postawach i orientacjach artystycznych, wymiana doświadczeń , konfrontacja filozofii życia i  twórczości, konfrontacja różnych podejść do techniki i technologii, metod  pracy i działań.

Wobec Miejsca i Czasu...IV - ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ to idea przewodnia pleneru.

 

Miejsce i czas, w ważny sposób wpływa na człowieka, a na twórcę w szczególności. Kreator  znajdujący się TU I TERAZ w subiektywny sposób dokonuje refleksji nad otaczający światami. Podtytuł pleneru  ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ to kategoria związana z analitycznym podejściem do rzeczywistości, uświadomieniem ciągłego procesu przemiany i efektów wynikających z transformacji, zastanowieniem nad podmiotowością doświadczenia miejsca i czasu, analizą postrzegania jak i indywidualnej wizualizacji. Odnalezieniem, w kontekście tego szczególnego miejsca i czasu indywidualnego zegarki repliki subiektywnego obrazu rzeczywistości. -  Andrzej DUDEK-DÜRER 

 

Efektem pleneru jest wystawa pokazująca ponad  60 prac artystów. W ramach pleneru odbyły się również otwarte warsztaty fotograficzne, każdy z uczestniczących twórców przedstawił dorobek twórczy oraz założenia teoretyczne twórczości. Gośćmi pleneru byli krytycy Andrzej Saj i Adama Soboty, którzy przedstawili wykłady odnoszące sie do idei pleneru.

 

Wiceprezes ds. artystycznych                                                         
    Okręgu Dolnośląskiego ZPAF
     Andrzej Dudek - Durer

 

  • upload/fb8606a15e82c1718bd56b31a26bf5a5

    fot. M.Szala

  • upload/8284438a886fe8292a1f99ccd144a91c

    fot. M. Wesołowski

  • upload/74cd008f173b2fef14eb70a88b25ad56

    fot. J. Majcher

  • upload/d0558847062927e0019c5fdc31350cd4


© 2013 ZPAF Okręg Dolnośląski, projekt: SKUMAK DESIGNERS